Trubičkový drát s vlastní ochranou TI 52 NG-T FD pr. 0,9mm cívka 5kg Böhler Zobrazit větší

Trubičkový drát s vlastní ochranou TI 52 NG-T FD pr. 0,9mm cívka 5kg Böhler

C16.82571.0013

4038588825711

Nový produkt

1 Položka

Skladem

1 590,00 Kč s DPH

1 314,05 Kč bez DPH


Historie ceny     Historie ceny

Historie ceny

Trubičkový drát s vlastní ochranou TI 52 NG-T FD pr. 0,9mm cívka 5kg Böhler

Naše cenotvorba se pokaždé řídí zásadami férové ceny. Nehýbeme uměle cenami a nechvástáme se přestřelenými procenty. U každého produktu vždy najdete historii ceny.

×

Zaslat dotaz
Nakupujte hned, plaťte později.
Bez poplatků.

Platím PAK

Parametry

MJ ks

Více informací

Při použití trubičkové drátu Böhler Diamondspark 31 NG (dřívější označení drátu je Ti 52 NG T-FD) není nutný ochranný plyn. Odpadá tím nutnost manipulace s tlakovou lahví a použití drátu tak umožňuje snadnou mobilitu svařovacího zdroje. Tato vlastnost ho předurčuje zejména pro použití s přenosnými MIG/MAG zdroji.

 

Dráty pro svařování s vlastní ochranou

  • Náplň drátu má za úkol vytvoření vlastní ochranné atmosféry. To znamená, že při svařování vzniká rozkladem přísad z náplně ochranný plyn, který chrání svarovou lázeň. Z tohoto důvodu již není třeba dodávat do místa svaru ochranný plyn.
  • Trubičkové dráty s vlastní ochranou jsou určeny pouze pro svařování uhlíkových ocelí - pro nerez či hliník dráty s vlastní ochranou NEEXISTUJÍ.
  • Podmínkou pro použití drátu s vlastní ochranou je tzv. přepólování zdroje. Vždy se proto ujistěte, že Váš zdroj přepólování umožňuje.

 

Trubičkový drát s vlastní ochranou lze použít i tam, kde by použití plného drátu v kombinaci s ochranným plynem bylo problematické - typickým příkladem je svařování venku, mimo dílnu. Zde by při použití plného drátu hrozilo "odfouknutí" ochranného plynu a tím i znehodnocení svaru. Toto riziko u trubičkového drátu s vlastní ochranou odpadá.

Další předností trubičkového drátu s vlastní ochranou je (v porovnání s běžným plným drátem) hlubší průvar. Z tohoto důvodu doporučujeme trubičku použít například i pro svařování pozinkovaných materiálů, kdy trubička vrstvu zinku lépe "prorazí" a materiál svaří.

 

Jedna rada z praxe

Při svařování drátem s vlastní ochranou se nesmí používat ochranná hubice hořáku - bránila by vzniku ochranné atmosféry. Bez ochranné hubice ale dochází k ulpívání rozstřiku na mezikusu a jeho závitech (u hořáků se šroubovací hubicí), případně na pružině (u hořáků s nasazovací hubicí). To způsobuje komplikace v případě, kdy se opět rozhodnete svařovat s běžným (plným) drátem za použití ochranného plynu. Zde je ochranná hubice naopak vyžadována, ale díky rozstřiku na mezikusu (pružině) se nedaří hubici nasadit.

My proto doporučujeme ochrannou hubici použít i s trubičkovým drátem, pouze je třeba hubici mírně upravit - zkrátit hubici tak, aby z ní po nasazení na hořák "vyčníval" celý průvlak (kontaktní špička), ale aby zároveň kryla mezikus (pružinu) hořáku. Tím nedojde k omezení vzniku ochranné atmosféry, ale zároveň bude mezikus či pružina chráněna před rozstřikem.